Kategorie
Serwis Uncategorized

Pierwszy numer magazynu Ultraculture

Ultrakultura – pojęcie ukute w 2004 roku przez Jasona Louva, redaktora antologii Generation Hex, dla określenia nowego modelu kultury, wykorzystującego spore zainteresowanie magią dla tworzenia niehierarchicznych związków społecznych w duchu akcji bezpośredniej, doczekała się swojej pierwszej spójnej manifestacji medialnej. Tym czymś jest pierwszy numer anglojęzycznego magazynu Ultraculture, w którym można znaleźć m.in.: – tekst Genesisa […]

UC%20Red.jpg

Ultrakultura – pojęcie ukute w 2004 roku przez Jasona Louva, redaktora antologii Generation Hex, dla określenia nowego modelu kultury, wykorzystującego spore zainteresowanie magią dla tworzenia niehierarchicznych związków społecznych w duchu akcji bezpośredniej, doczekała się swojej pierwszej spójnej manifestacji medialnej. Tym czymś jest pierwszy numer anglojęzycznego magazynu Ultraculture, w którym można znaleźć m.in.:

– tekst Genesisa Breyera P-Orridge’a poświęcony holograficznemu Ogrodowi Eden;
– dziennik podróży Briona Gysina do twierdzy Asasynów, Alamut;
– przewodnik Jasona Louva po zachodniej magii;
– artykuł Petera R. Koeniga o okultystycznej karierze Davida Bowie;
– wiersze Iry Cohena i Jhonna Balance’a;
oraz sporo tekstów na temat tantry, desocjalizacji i praktyki magicznej.

Nr 1 Ultraculture jest poświęcony pamięci Roberta Antona Wilsona, posiada 419 stron i jest do ściągnięcia pod następującym linkiem.

Autorzy czasopisma udostępniają ją w bezpłatnej formie. Proszą jednak o wpłatę 10 dolarów Paypalem na podane przez siebie konto lub o wykonanie w ciągu dwóch tygodni dziesięciu altruistycznych aktów.