Kategorie
Serwis Uncategorized

XVI Forum Inspiracji Jungowskich

Zachęcamy do udziału w XVI Forum Inspiracji Jungowskich, organizowanym przez kwartalnik ALBO albo, który w tym roku obchodzi swe 20-lecie. Forum odbędzie się 5 marca w Bibliotece Narodowej w Warszawie, a jego tematem będą:

DOŚWIADCZENIA GRANICZNE I TRANSKULTUROWE

Planowane referaty:

# Dzieciństwo spacyfikowane. Inicjacja w społeczeństwie abstrakcyjnych wartości – dr Tomasz Olchanowski

# Doświadczenia graniczenie Hioba. Model indywiduacji i psychoterapii inicjacyjnej – Zenon Waldemar Dudek

# Pytanie o granice „ja” i naturę świadomości. Od kozetki psychoanalityka po rozmowy z małpami – dr Andrzej Kuźmicki

# Życie bez ego, życie bez Cienia – dr Jacek Sieradzan

# Inicjacje wojownicze. Konfrontacja z Cieniem – dr Jerzy T. Bąbel

# Granice człowieczeństwa. Eksterminacja chorych psychicznie w Polsce – dr hab. Tadeusz Nasierowski

# Szamańska moc kobiet. Uzdrawianie świata – Tanna Jakubowicz-Mount

# W jaki sposób ranimy siebie nawzajem w dzisiejszym świecie – perspektywa psychologii procesu – Bogna Szymkiewicz

Szczegółówe informacje na temat warunków uczestnictwa znajdują się tutaj.

Kategorie
Serwis Uncategorized

3. CoCArt Music Festival 25-26.03.2011

Koniec marca zapowiada się w Toruniu niezwykle ciekawie. W tamtejszym Centrum Sztuki Współczesnej w ramach trzeciej edycji festiwalu audiowizualnego CoCArt wystąpią:
Asmus Tietchens (D), O/R – Raymond Salvatore Harmon & Todd Carter (USA), Dave Phillips (CH), Ove Volquartz & Ray Kaczynski (D/USA), PAS + HATI (USA/PL), Antonie Chessex (CH), Philippe Petit (F), Michael Vorfeld (D), NEMEZIS (PL), KOMORA A (Polska), dj Zipo (D), Wiktor Skok (PL).
Tegoroczna edycja festiwalu częściowo opiera się na programie ubiegłorocznym, którego z racji żałoby narodowej nie udało się zrealizować. W tym roku na imprezie zagra także kilku artystów, którzy po raz pierwszy odwiedzą Toruń.
CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym z projektami opartymi o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego. III CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją dwóch poprzednich edycji CoCArt Music Festival, które odbyły się w CSW w Toruniu i zostały objęte w 2008 r. patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, a w 2009 r. Europejskiego Roku Innowacyjności.
W ramach festiwalu, w ostatni weekend marca 2011 r., zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance. Głównymi wydarzeniami III CoCArt Music Festival będą – podobnie jak podczas poprzednich edycji – koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW w Toruniu.
Organizatorzy festiwalu: CSW w Toruniu i muzycy HATI – Rafał Iwański i Rafał Kołacki. Gorąco polecamy!

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie tutaj: http://www.csw.torun.pl/cocart

Kategorie
Serwis Uncategorized

Warsztaty Oddychania Holotropowego

5 lutego o godzinie 12.00 rozpoczną się kolejne, dwudniowe warsztaty oddychania holotropowego wg. metody Stanislava Grofa.
Poprowadzi je dr Milan Hrabanek, lekarz psychiatra, certyfikowany instruktor Oddychania Holotropowego i uczeń Grofa.

Ta skuteczna i bezpieczna metoda samopoznania łączy rezultaty współczesnych badań świadomości, psychologię głębi i praktykę duchową.
Doświadczenia przekraczające zwyczajne pojęcie czasu, przestrzeni i granic ego dają możliwość odkrywczego spojrzenia na samego siebie w nowym świetle i kontekście jedności duchowej z wszelką egzystencją. Metoda Oddychania Holotropowego umożliwia między innymi przemianę negatywnych stanów psychicznych i przeciwdziałanie ich powrotom, oraz przynosi nowe sposoby rozwiązywania problemów. Nie jest metodą leczenia, ale drogą samopoznania i odkrycia duchowej płaszczyzny życia.

Start: 5 lutego o godzinie 12.00
Zakończenie: 6 lutego o godzinie 15.00

Zgłoszenia należy wysyłać do organizatora, lub od razu wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj.
Liczba miejsc jest ograniczona, o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji na temat warsztatów oraz ewentualnych przeciwskazań można znaleźć pod następującym linkiem.

Dane kontaktowe do organizatora:
Bartosz Samitowski, tel: 793 23 16 11, e-mail: b.samitowski at gmail.com

Kategorie
Okultura Recenzje Serwis Uncategorized

Recenzja NAJDALSZEJ PODRÓŻY w Gildii

„W Polsce nie rozmawia się o śmierci. Owszem, media uwielbiają ten temat, ale język i sposób, w jaki o tym mówią, ma charakter raczej sensacyjny. Straszą i oskarżają, sięgają po silne emocje, ale pozostawiają ludzi bez głębszej refleksji. O ile śmierć może być jeszcze atrakcyjna (począwszy od książkowych czy filmowych “wyciskaczy łez”, przez wampiryczną modę, aż po sukcesy licznych sekt), to samo umieranie ciągle pozostaje na uboczu, a może nawet jest tematem tabu, tym bardziej teraz, kiedy młodość jest dyktatorem społecznych pragnień. Umieranie jest bowiem brzydkie, często pozbawione godności, a także zbyt złożone emocjonalnie. Dotyka nie tylko osoby, które umierają, ale wszystkich, którzy są blisko niej – od rodziny, przyjaciół, po lekarzy, pielęgniarki, aż po przypadkowe, obce osoby. Co jakiś czas pojawiają się publiczne dyskusje na te tematy, które nie zamykają się w politycznych czy też tabloidowych hasłach, niekiedy zbyt dużo tam coelhowskiej, pustej wrażliwości, którą cechuje przekonanie, że można całą tę problematykę zamknąć w jednym zdaniu.

Dlatego też wydanie Najdalszej podróży, książki o śmierci i umieraniu, której autorem jest czeski naukowiec Stanislav Grof powinno stać się ważnym wydarzeniem (tak, nie bójmy się takiego określenia).”

– pisze Beata Bartecka w recenzji Najdalszej podróży, która ukazała się w serwisie internetowym Gildii. Więcej przeczytacie tutaj.

Kategorie
Książki Okultury Serwis Uncategorized

Nasza nowa książka! „Ayahuasca: święte pnącze duchów”

Z dziką rozkoszą informujemy Was o ukazaniu się naszej kolejnej książki, AYAHUASKI: SWIĘTEGO PNĄCZA DUCHÓW. Jest to zbiór tekstów poświęconych najpotężniejszemu eliksirowi magicznemu w arsenale szamańskim – ayahuasce. Książka pod redakcją Ralpha Metznera, wieloletniego współpracownika Timothy’ego Leary’ego, a zarazem jednego z najwybitniejszych współczesnych badaczy świadomosci, omawia antropologiczne, botaniczne, chemiczne, socjologiczne, psychologiczne i duchowe znaczenie tego „swiętego napoju”, zawierającego DMT, dimetylotryptaminę, czyli najsilniejszą substancję psychodeliczną.

Tym mocnym tytułem rozpoczynamy nową serię wydawniczą – scientia psychedelica – w której będziemy prezentować najciekawsze dokonania badaczy odmiennych stanów świadomości oraz monografie poświęcone roślinom i substancjom psychodelicznym.

UWAGA! Pierwszych 100 czytelników, którzy zamówią tę ksiązkę, otrzyma ją w cenie promocyjnej.