Kategorie
Uncategorized

ARTeNATIVE 6

Zapraszamy  do warszawskiego klubu CDQ na bardzo ciekawie zapowiadającą się imprezę: ARTeNATIVE przyświeca idea łączenia i pokazywania różnych aspektów sztuki podczas jednego spotkania. Tego wieczora organizatorzy zaprosili do uczestnictwa zespoły BISCLAVERET oraz AB INTRA. Koncerty tego pierwszego to połączenie dźwięku obrazu oraz sztuki performance. Występ drugiego projektu istniejącego już od kilku lat, będzie pierwszym występem […]

Zapraszamy  do warszawskiego klubu CDQ na bardzo ciekawie zapowiadającą się imprezę:

ARTeNATIVE przyświeca idea łączenia i pokazywania różnych aspektów sztuki podczas jednego spotkania. Tego wieczora organizatorzy zaprosili do uczestnictwa zespoły BISCLAVERET oraz AB INTRA. Koncerty tego pierwszego to połączenie dźwięku obrazu oraz sztuki performance. Występ drugiego projektu istniejącego już od kilku lat, będzie pierwszym występem na żywo. Koncerty poprzedzi wernisaż autorstwa Praetoriana – artysty od kilku lat związanego z kolektywem Zoharum.

BISCLAVERET

Bisclaveret – rodzimy reprezentant sceny dark independent powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski (Thorn) i Maciej Mehring (Dragos) podąża własną drogą muzyczną. Bazując na stylistyce dark wave/ambient, czerpiąc inspiracje z muzyki ilustracyjnej tworzy dźwięki, dzięki którym uwydatnia atmosferę grozy i psychodramy.

AB INTRA

To jednoosobowy projekt wyrażający się w około ambientowych/dark ambientowych formach. Ideą projektu jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową
eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania własnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów.

PRAETORIAN

Praetorian to artysta, który obserwuje emocje, jego obsesją jest rejestrowanie personifikacji smutku. Przywołuje obrazy, które niegdyś Kantor określił, jako klisze pamięci – ulotne chwile, rejestrowane okiem twórcy. W otaczającej go rzeczywistości postrzega Inferno; koncentruje się na ukazywaniu aury przygnębienia; przekłada na swoje prace fascynację gnozą, muzyką, filmem i literaturą, które kierunkują jego podejście do tematyki zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *