Kategorie
Uncategorized

Wykład o jodze tybetańskiej

Alejandro Chaoul Reich
Społeczne Gimnazjum nr 22
Aula, I piętro
ul. Raszyńska 22, Warszawa
27 czerwca, godizna 18:00

„Tantra Matki” używa metafory dzikiego konia jako określenie oddechu życiowego i jeźdźca jako umysłu. Dziki koń jest ślepy i potrzebuje przewodnika, a jeździec jest kulawy i sam nie potrafi się poruszać. Potrzebują się nawzajem by wspólnie podążać ścieżkami subtelnych kanałów. Praktyki tsa lung pomagają utrzymać umysł na oddechu, który prowadzi go przez rózne kanały tak, że praktykujący może zyskać dostęp do właściwości potrzebnych mu w danej chwili i rozwijać je zgodnie ze swoją wolą.

Praktyki tsa lung zapoznają ćwiczącego z jego subtelnymi kanałami i z pięcioma rodzajami oddechu, wiążącymi się z pięcioma żywiołami. Poprzez proste ruchy ciała oddech życiowy prowadzi umysł do poszczególnych miejsc czy czakr, otwierając je i dostrajając do doświadczeń, które wspierają praktykę medytacji.

Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche. Studiował u wielu mistrzów bon i buddyzmu przez ponad 20 lat. Obecnie prowadzi Instytut Ligmincha w Houston.

Kategorie
Uncategorized

Teatr Maat w Poznaniu

Reżyseria, choreografia, wybór muzyki, taniec butoh:
TOMASZ BAZAN
Realizacja i reżyseria światła:
BRUNO POCHERON

Lang odnosi się do specyficznego sposobu prowadzenia ciała w jednym ze stylów chinskich sztuk walki Tang Lang. Styl ten określany stylem śmierci powstał jako jeden z ostatnich wielkich systemów chińskich sztuk walki. Postawa wojownika, który pochłania energię przeciwnika unicestwiając obu, stała się inspiracją do spektaklu. Ruch i choreografia spektaklu wykorzystują szeroko pojęte techniki tańca butoh.

Kategorie
Uncategorized

Podcast z Lonem Milo DuQuettem

Occult Sentinel to całkiem młody podcast o tematyce okultystycznej.  Jego gośćmi byli m.in. IAO 131, redaktor Journal of Thelemic Studies, Christopher Penczak, autor licznych książek o magii i miejskim szamanizmie, Lance Bauscher, reżyser filmu o Robercie Antonie Wilsonie oraz Taylor Ellwood, jeden z czołowych przedstawicieli postmodernistycznego okultyzmu. Gościem najnowszej audycji jest Lon Milo DuQuette, jeden z autorów wydawanych przez Okulturę. Lon opowiada między innymi o swej najnowszej książce, poświęconej magii enochiańskiej, Enochian Vision Magick: An Introduction and Practical Guide to the Magick of Dr. John Dee and Edward Kelley.

Kategorie
Uncategorized

Boom na Wilsona!

Z ogromną satysfakcją notujemy, że zainteresowanie naszą nową książką, PSYCHOLOGIĄ KWANTOWĄ Roberta Antona Wilsona przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu niecałej doby sprzedaliśmy za pośrednictwem naszej strony internetowej wszystkie egzemplarze promocyjne. Tym niemniej, ponieważ chcemy dać dodatkową szansę stałym czytelnikom naszego serwisu, zwiększamy tę pulę o 23 egzemplarze.

Promocja trwa dopóki widnieją ceny promocyjne na naszej stronie. Osoby, które wybrały jako formę płatności przedpłatę na konto, prosimy o wpłacenie pieniędzy nie później niż w ciągu tygodnia od chwili złożenia zamówienia.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie. Im szybciej sprzedaż książek pokrywa koszty druku, tym częściej możemy wydawać nowe tytuły. A planów na obecny rok mamy całkiem sporo!

Prosimy też wszystkich o cierpliwość. Przy takim zalewie zamówień, wysłanie książek może nam zająć kilka dni. Życzymy inspirującej lektury!

Kategorie
Uncategorized

NASZA NOWA KSIĄŻKA! ‚Psychologia kwantowa’ Roberta Antona Wilsona

Z wielką radością informujemy o ukazaniu się naszej nowej książki – PSYCHOLOGII KWANTOWEJ Roberta Antona Wilsona, syntezy najnowszych odkryć z zakresu fizyki, neurolingwistyki i psychologii percepcji, rzucającej wyzwanie naszym dotychczasowym wyobrażeniom o świecie.

Wilson opisuje w niej mechanizmy działania „oprogramowania” naszego umysłu, przedstawiając szereg praktycznych pomysłów, jak stać się swoim własnym programistą.

Jednocześnie w sposób zabawny choć bezlitosny rozprawia się z naszymi przyzwyczajeniami i sposobami myślenia o świecie, które sprawiają, że nie potrafimy maksymalizować swego potencjału. Psychologia kwantowa to książka dla ludzi, którzy uważają, że nic nie jest oczywiste, ponieważ wszystko jest możliwe. Ludzi, którzy nie boją się stać w XXI wieku kowalami własnego losu.

UWAGA! Pierwszych sto egzemplarzy książki sprzedajemy w cenie promocyjnej.

Kategorie
Uncategorized

Pokaz filmu ‚The Mindscape of Alan Moore’ we Wrocławiu

„Sztuka Teraz” to cykl prezentacji filmowych połączonych z wykładami na temat zjawisk we współczesnej kulturze i sztuce. Założeniem projektu jest przybliżanie zjawisk z kultury i sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które istnieją na pograniczu, z dala od zainteresowania mediów i masowej publiczności. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie zagadnienia jak sztuka miejska, kultura niezależna, współczesna grafika oraz fotografia.


W ramach tego cyklu 25 czerwca o godz. 19.00 zostanie pokazany dokument:

„The Mindscape of Alan Moore”

Dokument poświęcony twórczości Alana Moore’a – jednego z najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców komiksowych, autora m.in. „V jak Vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów, „Strażnicy” czy „From Hell”. Film skupia się nie tylko na przybliżeniu fenomenu jego dzieł, ale przedstawia Moore’a jako współczesnego maga i szamana, który poprzez manipulację językiem, obrazem i symbolami dokonuje zmian świadomości.
Muzykę do filmu skomponował Drew Richards, a na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory Billa Laswella, Alana Douglasa, Lustmorda i Spectre.

Film uzupełnia wykład „…maszynę czasu. Wymyśliłem… – czyli o brytyjskiej fali we współczesnym komiksie”

Miejsce pokazów:
Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław, ul. Działkowa 15

Wstęp wolny

Organizatorem pokazu jest Stowarzyszenie Viral.

Trailer filmu do obejrzenia tutaj.

Kategorie
Uncategorized

Kiedy nas nie było…

Na początku czerwca Paryż stał się mekką artystów-okultystów, zmierzających do niego z różnych stron świata z racji szeregu fenomenalnie zapowiadających się imprez. Kto w nich uczestniczył, ten długo o nich nie zapomni, co stało się między innymi udziałem naszej Okulturowej ekipy. Dzięki wystawie „Śladami sacrum”, organizowanej w Centrum Pompidou i zrzeszającej prace ponad dwustu artystów inspirujących się duchowością w sztuce, wernisażowi (w Palais de Tokyo) wystawy prezentującej crowleyowskie obrazy z Opactwa Thelemy, koncertowi Throbbing Gristle – pionierów ezoterroryzmu oraz wieczorowi nowych filmów Kennetha Angera (z udziałem tego wiekowego acz tryskającego energią reżysera) Paryż na kilka dni zmienił swój punkt skupienia.
Oto kilka wizualnych impresji z naszej podróży:

Tryptyk Evolution. Piet Mondrian. Wystawa Śladami sacrum w Centrum Pompidou.

Kenneth Anger podczas konferencji w Palais de Tokyo.

Kenneth Anger przed pokazem swych nowych filmów w Centrum Pompidou.

Obraz Aleistera Crowleya. Palais de Tokyo.

j.w.

Wernisaż Aleistera Crowleya.
Joanna John z Peterem Christophersonem i Davidem Tibetem. Palais de Tokyo.

Bill Breeze (czyli Hymenaeus Beta, „Kalif” Ordo Templi Orientis) podczas wernisażu w Palais de Tokyo.

Koncert Throbbing Gristle w Grande Halle de la Villette. Festiwal Villette Sonique.

Peter Christopherson podczas koncertu TG.

Genesis P-Orridge.

Obie wystawy można obejrzeć w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli więc zdarzy się wam zawitać do tego miasta, które nie śpi nocą, nie omieszkajcie skorzystać z tej okazji. Zachęcamy też do zapoznania się z filmem „Ich Will!” Kennetha Angera, stanowiącym znakomitą dekonstrukcję mocy kryjącej się za nazistowskim obrazowaniem świata. Nie boimy się zaryzykować stwierdzenia, że zapisze się on w dziejach jako jedno z najlepszych dzieł tego reżysera, niezbędny dodatek do jego wcześniejszych dzieł przesyconych okultystyczną symboliką.
Za nieprzespane noce pragniemy też podziękować naszym cudownym partnerkom i partnerom w ekscesie: przyjaciołom z Kościoła Logiki Rozmytej, projektu Kia Karma, projektu Sigill, Rav Xelowi, duchom roślinnym i cieniom miasta prowadzącym nas poprzez zaułki nadrzeczywistości ku wiecznej ekstazie.

Kategorie
Uncategorized

Filmy Alejandro Jodorowskiego w Polsce!

W czerwcu Agencja Promocji Manana wprowadza na polski rynek dwa legendarne filmy Alejandro Jodorowskiego – geniusza filmu, surrealisty, okultysty, metafizycznego anarchisty, któremu udało się dokonać unikalnej na skalę światową syntezy porywającej fabuły i symboliki magicznej. O kinie Jodorowskiego, jak o żadnej inej twórczości filmowej, można powiedzieć, że pełni funkcję ścieżki inicjacyjnej, wiodącej ku temu co nieoczywiste. Jak trafnie powiadają organizatorzy pokazów, Jodorowsky jest:
– bardziej surrealistyczny niż Bunuel,
– bardziej perwersyjny niż Lynch,
– bardziej enigmatyczny niż Fellini.

Kret pojawi się w polskich kinach 6 czerwca, Święta góra tydzień później. Nie przegapcie tej okazji, bo może się ona już nie powtórzyć. Więcej o samym twórcy i jego filmach możecie przeczytać tutaj.

Kategorie
Uncategorized

Klub Gnosis w czerwcu

Ostatnie przedwakacyjne spotkania warszawskiego Klubu Gnosis odbędą się:

3 czerwca
Światosław Nowicki
Interpretacja tarota w świetle ezoterycznego chrześcijaństwa, cz. IV

10 czerwca
Margot Graham
Interpretacja „Apokalipsy” św. Jana wg Edgara Cayce’a, cz. IV

17 czerwca
Waldemar Mojsiuszko
Kabalistyczna interpretacja wybranych wątków „Księgi Rodzaju”

Spotkania odbywają się w filii Domu Kultury Śródmieście, ul. Marszałkowska 19. Wstęp wolny!