Kategorie
Serwis Uncategorized

Nr 18 Grey Lodge Occult Review

Po dwóch latach przerwy ukazał się nowy numer Grey Lodge Occult Review, a w nim, jak to zwykle, mnóstwo darmowych dóbr tekstowych i audiowizualnych. W 18 numerze GLOR znajdziemy m.in.:

FALLEN NATION: Babylon Burning Jamesa Curcio – psychodeliczną powieść drogi w klimatach Dickowskich;

ULTRACULTURE VOLUME ONE – wspomniany już u nas nowy magazyn okultystyczny;

HATRED OF CAPITALISM – antologię tekstów m.in. Kathy Acker, Jeana Baudrillarda, Georgesa Bataille’a, Williama Burroughsa, Johna Cage’a, Gillesa Deleuze’a i J.-F. Lyotarda;

specjalny pakiet poświęcony teoriom spiskowym;

AUDIO KOLEKCJĘ ZAKONU ZŁOTEGO BRZASKU, zawierającą złotobrzaskowe rytuały i ich objaśnienia + (UWAGA!) pdf THE COMPLETE GOLDEN DAWN SYSTEM OF MAGIC;

książki Gillesa Deleuze’a poświęcone kinu;

niezwykle enigmatyczny CODEX SERAPHINIANUS Luigi Serafiniego;

oraz wiele krótszych tekstów magicznych, dekonstrukcjonistycznych i transgresyjnych.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Terence McKenna – ostateczne odliczanie

W związku ze zbliżającą się szybkimi krokami premierą polskiego wydania Pokarmu Bogów Terence’a McKenny zachęcamy do lektury jego tekstów w legendarnym serwisie deoxy.org oraz wysłuchania prowadzonych przez niego trialogów z Rupertem Sheldrakiem i Ralphem Abrahamem w Salonie Psychodelicznym.

Pokarm Bogów – jedna z najważniejszych książek o psychodelikach, szamanizmie i ludzkiej ewolucji ukaże się w ciągu najbliższych dni nakładem naszego Wydawnictwa. Pierwszym stu nabywcom, jak zwykle, zaproponujemy pokaźną zniżkę. Tak więc bądźcie czujni!

Kategorie
Serwis

Labirynt Fauna – w kinach!

Dzisiaj do polskich kin trafia najnowszy film Guillermo Del Toro Labirynt Fauna. Rzadko kiedy zdarza sie twórcy przełamać konwencje gatunków. A film Del Toro jest tego idealnym przykładem. Reżyser Hellboya umiejętnie łączy w nim wątki psychoanalityczne, historyczne i baśniowe, tworząc znakomity obraz o wolności i niewoli, marzeniach i ich tłumieniu, o życiu w alternatywnych rzeczywistościach. Labirynt Fauna urzeka również pod względem plastycznym, uwodząc zmysły na równi z intelektem. Polecamy!

Więcej o filmie na stronie dystrybutora.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Wernisaż wystawy Andrzeja Dudka-Dürera

17.jpg

30 marca o godzinie 18.00, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16, odbędzie się

wernisaż wystawy
Andrzeja Dudka-Dürera
Rekonstrukcja tożsamości
Fotografia i wideo. Prace z lat 1965-2005

Andrzej Dudek-Dürer – performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się performance, muzyką, instalacją, video, grafiką,malarstwem, fotografią, rzeźbą, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno-telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami realizacji,
wypowiedzi. Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów – Sztuka Spodni – Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera (żywa rzeźba) w Miejscach w Których się Pojawia… Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żyje w izolacji. W 1979 rozpoczyna realizację projektów Sztuki Podróży na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii, prezentując performance, wystawy, instalacje, wykłady, warsztaty, video. Jest inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowych Projektów Metafizyczno-Telepatycznych.

Prace i dokumentacje działań artysty znajdują się wielu muzeach: m.in w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Stedelijk Museum w Amsterdamie, Tate Gallery w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Kompozycje muzyczne zostały wydane między innymi na kasetach i płytach: METAPHYSICAL SITAR MUSIC 1983, GREGORIAN CHANCE with MARK BLOCH 1988, EQUIVALENT 1996, TRANSMUTATION 1999, INFILTRATION OF THE TIMESPACES 2000, TRANS TRIP 2001, użyte w autorskich realizacjach video oraz w produkcjach TVP.

Więcej informacji znajdziecie na stronie artysty.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Wiosenny Maybe Quarterly

Najnowszy, równonocny numer internetowego kwartalnika Maybe Quarterly w całości jest poświęcony zmarłemu w styczniu Robertowi Antonowi Wilsonowi i zawiera teksty oraz pliki multimedialne dedykowane jego osobie lub nią inspirowane. Można go przeczytać, obejrzeć i wysłuchać na następującej stronie.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Wykłady w londyńskim Treadwells

Ponieważ Londyn stał się ostatnio jednym z większych „polskich” miast, a z docierających do nas maili wynika, że wielu naszych czytelników właśnie w nim mieszka, wszystkim tamtejszym mieszkańcom i bywalcom polecamy cykliczne wykłady „magiczne”, odbywające się w księgarni Treadwells przy 34 Tavistock Street, Covent Garden. W najbliższym czasie szykują się takie perełki jak spotkanie promocyjne z okazji nowej edycji Księgi Abramelina, wykład wybitnego znawcy wicca, Philipa Heseltona o Geraldzie Gardnerze czy prelekcja dr Christiny Oakley-Harrington poświęcona magicznym wątkom w twórczości znakomitej surrealistki, Leonory Carrington. Naprawdę warto! Pełna lista wykładów znajduje się w następującym pdf-ie. Jeśli ktoś z Was będzie w nich uczestniczył, prosimy o krótką relację, która dostarczy inspiracji innym naszym czytelnikom, podejmującym heroiczny trud życia w IV Rzeszy Paranoicznej.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Pierwszy numer magazynu Ultraculture

UC%20Red.jpg

Ultrakultura – pojęcie ukute w 2004 roku przez Jasona Louva, redaktora antologii Generation Hex, dla określenia nowego modelu kultury, wykorzystującego spore zainteresowanie magią dla tworzenia niehierarchicznych związków społecznych w duchu akcji bezpośredniej, doczekała się swojej pierwszej spójnej manifestacji medialnej. Tym czymś jest pierwszy numer anglojęzycznego magazynu Ultraculture, w którym można znaleźć m.in.:

– tekst Genesisa Breyera P-Orridge’a poświęcony holograficznemu Ogrodowi Eden;
– dziennik podróży Briona Gysina do twierdzy Asasynów, Alamut;
– przewodnik Jasona Louva po zachodniej magii;
– artykuł Petera R. Koeniga o okultystycznej karierze Davida Bowie;
– wiersze Iry Cohena i Jhonna Balance’a;
oraz sporo tekstów na temat tantry, desocjalizacji i praktyki magicznej.

Nr 1 Ultraculture jest poświęcony pamięci Roberta Antona Wilsona, posiada 419 stron i jest do ściągnięcia pod następującym linkiem.

Autorzy czasopisma udostępniają ją w bezpłatnej formie. Proszą jednak o wpłatę 10 dolarów Paypalem na podane przez siebie konto lub o wykonanie w ciągu dwóch tygodni dziesięciu altruistycznych aktów.

Kategorie
Serwis Uncategorized

Kolejna dawka muzyki w Brainwashed Radio

Na rozgrzewkę proponujemy wysłuchanie ostatniego podcastu Brainwashed Radio, a w nim następujących utworów:

Greater Than One, „Deep Shake” (Duty + Trust) 1991 ROIR
Adem, „These Lights Are Meaningful” (Love and Other Planets) 2006 Domino
Guislain Poirier, „l’Art de la Fellation” (Shockout Vol. 1) 2004 Shockout
Meat Beat Manifesto, „What Does It All Mean? (So Damn Insane remix)” (What Does It All Mean?) 2002 Run
Wire, „Song 1″ (154 (bonus 7″)) 1979 Harvest
Current 93, „Calling for Vanished Faces II” (All the Pretty Little Horses) 1996 Durtro
Nadja, „Trepidation” (Brainwaves) 2006 Brainwashed
Throbbing Gristle, „Greasy Spoon” (Live December 2004 – Souvenir of Camber Sands) 2004 Industrial
Diamanda Galas, „Si la Muerte” (Malediction and Prayer) 1998 Mute
Christina Carter, „Moving Intercepted” (Electrice) 2006 Kranky

Kategorie
Serwis Uncategorized

Przerwa i po przerwie

Pokrótce informujemy o naszym powrocie. Od jutra serwis rusza z tempa. Zaczniemy też realizować zaległe wysyłki. Za listy, esemesy, zamówienia „wmiędzyczasie” bardzo dziękujemy. Namawiamy też do przysłania nam relacji z poznańskiego przeglądu Body Artu osoby, które miały okazję w nim uczestniczyć.

Kategorie
Serwis

Paris Au Printemps i Nienormalni

Ponieważ znaczna część Okulturowej ekipy wyjechała do Paryża chwytać wiosnę, w ciągu najbliższych kilku dni serwis informacyjny zwolni obroty.

W międzyczasie polecamy udział w Pierwszym Przeglądzie Body Artu, który odbędzie się 24 marca w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie Nienormalnych.